Kentsel Yenileme

Kentsel Dönüşüm yalnızca riskli binaların yıkılıp yerlerine yenilerinin yapılması olarak değerlendirilmemelidir.

Kentsel Yenileme

DEBA®, 2013 yılında İzmir de lisans alan ilk 16 firma arasına girip, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığın'an “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi” almış, Kentsel Dönüşüm alanında da faaliyetlerini aynı titizlik ve sorumluluk bilinciyle sürdürmüştür.

İzmir ölçeğinde var olan 2 milyon 500 bin konutun %65  inin riskli yapı olduğu düşünüldüğünde, kentsel dönüşüm hem İzmir de hem ülkemizde ne kadar gerekli olduğu ortadadır.

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun, kentteki afet riski taşıyan alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanılabilir hale getirilmesi için hem arsa (veya daire sahiplerine) hem de yükleniciye bir çok avantajlar getirmiştir. Kanun, Türkiye'nin her tarafındaki kent ve köylerdeki ekonomik ömrünü tamamlamış, yıkılma riski taşıyan binaların devletin  sağladığı yapım kredisi, kira yardımı, belediye harç - vergi avantajlarını da kullanarak yeniden yapılmasını öngörmektedir.

Kentsel Dönüşüm yalnızca riskli binaların yıkılıp yerlerine yenilerinin yapılması olarak değerlendirilmemelidir. DEBA®, yeni deprem yönetmeliğine uygun, ısı yalıtımını, otopark problemini çözmüş, bina içi otomasyon sistemlerinden, yeşil alanlarına kadar konforlu bir yaşam sağlayan dönüşüm projeleri üzerine çalıştığı gibi, Kentsel Dönüşümün geleceğin şehirlerini inşaa etmekte büyük fırsat olarak görüp “Bütünsel Kentsel Dönüşüm “ alanlarında da çalışmalarına destek olmaktadır.

Projeleriniz hakkında teklif almak ister misiniz ?

BİLGİ AL

Aklınıza takılan tüm sorularınız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.