Proje

DEBA için tasarım sadece biçimlerin, şekillerin ve malzemelerin birleştirildiği soyut bir eylem değil, bir problem çözme çabasıdır. Var oluş sebebimiz, insanın içinde bulunduğu alanlardaki yaşam koşullarını geliştirmek ve ilham verici mekanlar yaratmaktır.

Proje

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe uzun yılların verdiği deneyim, bilgi birikimi ve uzman kadromuzla başarılı mimari projelere imza atmaya devam ediyoruz.
 
Hayallerinizi süsleyen konforlu, kullanışlı ve yaşanabilir konsept binalara proje hizmetlerimiz ile kavuşabilirsiniz.
 
Proje çizimi, danışmanlık, anahtar iş teslimi gibi konularda sizlere profesyonel desteğimizi ve yardımımızı sunuyoruz. 
 
Mimarlığın en önemli üç temel ilkesi olan; sağlamlık, işlevsellik ve estetikten yola çıkarak, yenilenebilir, sürdürülebilir ve enerji tasarruflu mimari projeler üretiyoruz.
 

Mimari Proje Hizmetimiz
 

Yapının planları, kesitleri, malzeme ve bağlantı detayları, cephe ve dış görünüşleri, yerleşim planları, iç düzenleri ile detayları mimari projeyi oluşturuyor. Siz istek ve ihtiyaçlarınızı anlatıyorsunuz. Mimarlarımız da ön projenizi hazırlıyor.
 

Mimari Projenin Aşamaları;
 

Projeye başlamadan önce sizin istek ve ihtiyaçlarınız göz önünde bulunduruluyor. Uzman ve profesyonel kadromuz projenin gerçekleştireceği alanda keşif çalışması yapıyor. Arsa ölçüleri, ölçeklendirme, yerleşim planı, ulaşım, yol, elektrik, su, kanalizasyon bağlantılarının belirlenmesi, rüzgar ve ışık yönlerinin belirlenmesi, topografi, peyzaj çalışmaları, imar durumu çıkarılması adımları takip ediliyor.
 

Tasarım Aşaması; 

 
Arsanın tüm özelliklerine hakim olduktan sonra tasarım aşamasına geçiyoruz. İlk olarak tasarım konsepti oluşturuyoruz. İlk şemalar ve arsanın boyutuna göre 1/20, 1/50 veya 1/100 gibi örneklendirilebilen ölçülü eskizler çiziyoruz. 
 

Avan Projesi Aşaması; 
 

Avan Proje, tasarım aşamasında planlanan çalışmaların uygun ölçekle kâğıda dökülmesidir. Avan projenin içinde; vaziyet (oturuş-durum) planları, kat planları, görünüşler ve çatı planlarını gösteriyoruz.
 
*Bu aşamanın önemi, projenin uygulamaya geçmeden son rötuşların yapılmasıdır. 
 

Kesin Proje Aşaması; 
 

Avan projeyi onayladığınız takdirde kesin proje aşamasına geçiyoruz. Yapının boyutlarına göre ölçeklendirme ve inşaatta kullanılacak malzemelerin bağlantı noktaları gibi detay çalışmalara geçiyoruz. Bu süreç içinde, zemin etüdü, geoteknik ,statik, elektrik ve mekanik tesisat projelerini de hazırlayarak, yapı ruhsatı aşamasına geçiyoruz.
 
Mimari Proje Danışmanlık Hizmetimiz
Mimari proje hizmetlerimiz arasında teknik danışmanlık hizmeti de veriyoruz. Kurumsal kimliğimizle ve mesleğinde yetkin güçlü teknik ekibimizle birçok projede ve uygulamada danışmanlık hizmeti veriyoruz.
 
Projelerin, teknik şartlara ve kurallara uygun, ekonomik ve güvenli gerçekleştirilmesi için gerekli denetimleri yapıp, varsa ön görülebilir aksaklıkların giderilmesini sağlıyoruz.
 
Projelerin tasarımından belediye onayına, statik ve mimari uygulamalarından inşaat teslimine kadar bütün süreçte teknik danışma hizmetimiz ile uzman desteğimizi sunuyoruz. Günlük, haftalık ve aylık raporlar şeklinde sizleri bilgilendiriyoruz.
 
Bütün mimari projelerimizde, tasarım, disiplinler arası koordinasyon, bütçe ve iş programı kontrolü, verimlilik esası ve en iyi mimari kalitenin sağlanmasını esas alıyoruz. İnsanlara ve çevreye uyumlu, yüksek verimlilikte, sağlıklı ve işlevsel binalar tasarlayarak, imalatımızı gerçekleştiriyoruz.
 
Bugün talep edilen ve gelecekte talep edilebilecek ihtiyaç programlarını dikkate alıyoruz. Bunları çevre koşulları ve projenin çevre içindeki rolüyle birleştiriyoruz. Anahtar teslimi konut, ofis, mağaza, İş Merkezi gibi başarılı mimari projelere imzamızı atıyoruz.

Projeleriniz hakkında teklif almak ister misiniz ?

BİLGİ AL

Aklınıza takılan tüm sorularınız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.